Urban Icon End Table
Description
Description
Urban Icon is a collection that combines modern accents with traditional looks and tempered glass tabletop inserts. This end table features two shelves for open storage or display.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Additional information
Additional information
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | UI White |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Urban Icon Coffee Table
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon Electric Fireplace Media Console
| Weight | 160.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | UI Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon Collection 32″ Fireplace
| Weight | 71.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Urban |
| Features | Customizable |
Urban Icon Slotback Chair (2/ctn)
Urban Icon Server
| Weight | 123.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 48 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon Round Coffee Table
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 19 in |
| Brand | Jofran |
| Color | White |
| Detail Color | UI White |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon 4pc Sofa Console
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 66 × 18 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Power |
Urban Icon Chairside Table
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Merlot |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon End Table
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | UI Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Nature Round Coffee Table
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 18 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Urban |
| Features | Storage |
Urban Icon Round Counter Table
Urban Icon Slotback Chair (2/ctn)
Michael Alan Showroom
Occasional Tables
Dartmouth T4904-03 End Table
Michael Alan Showroom
Sandy 20″ Drum Accent Table
| Dimensions | 20 × 20 × 18.5 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Occasional Tables
Michael Alan Showroom
Brynn Accent Table
Wiltshire T4701-03 Rectangular End Table
Michael Alan Showroom
Stowe End Table
Michael Alan Showroom
Jackson End Table
Bowden T4635-03 Rectangular End Table
Michael Alan Showroom
Layne 20″ End Table
| Dimensions | 20 × 20 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Allan Round End Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.