Chesterfield T4717-73 Rectangular Sofa Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 17″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 43.18cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 1 fixed wood shelf on top |
| Construction & Features | 2 wood doors with metal inserts |
| Construction & Features | decorative metal accents |
| Construction & Features | front legs with levelers, back legs with floor protectors in white color |
Additional information
Additional information
| Weight | 74.96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 50 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Farmhouse Timber, Forged Iron |
| Style | Transitional |
| Collection | Chesterfield T4717 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
T4717-73
Category: Sofa Tables
Tags: Brown, Farmhouse Timber, Forged Iron, Magnussen Home, Sofa Tables
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Chesterfield T4717-03 Rectangular End Table
Chesterfield T4717-50 Lift Top Storage Cocktail Table w/Casters
Chesterfield T4717-10 Chairside End Table
Walnut 3 Drawer, Sofa Table
| Weight | 68.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 16.25 × 31.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Walnut |
| Features | Storage |
Tiffany Sofa Table
Mezquite Sofa Table
Tiffany 1 Shelf, Sofa table 94″
Pueblo 4 Door Sofa Table
Tiffany 1 Shelf, Sofa table 94″
Tiffany Sofa Table 94
Lanfer T5957-73 Sofa Table
Tiffany Sofa Table
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Wiltshire T4701-73 Rectangular Sofa Table
MichaelAlan
Wiltshire T4701-73B Metal Rectangular Sofa Table Base KD
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.