Claremont Sofa Table
The Claremont Collection for the living room offers a transitional aesthetic, blending contemporary and traditional elements seamlessly. With its clean lines and medium to light brown finish, it exudes warmth and elegance, making it a perfect fit for various decor styles.
| Brand | Jofran |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Claremont |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Claremont 32″ Fireplace
| Dimensions | 15 × 32 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Claremont |
| Features | Storage |
Pueblo 4 Door Sofa Table
Tiffany 1 Shelf, Sofa table 94″
Wiltshire T4701-73B Metal Rectangular Sofa Table Base KD
Walnut Sofa Table
Tiffany Sofa Table
Onix Metal Base Sofa Table
Olivia 2 Drawer, Sofa Table
Sahara Sofa Table
Pueblo 2 Sliding Doors 2 Metal Mesh Doors Sofa Table
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
Tiffany Sofa Table
Natural Teca 3 Drawer, 1 Shelf Sofa Table
| Weight | 28.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 53.5 × 16 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Natural Teca |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.