Cottage T3521-73 Sofa Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 50″W x 18″D x 29″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 127cm W x 45.72cm D x 73.66cm H |
| Construction & Features | 2 top drawers |
| Construction & Features | 2 removable rattan baskets |
| Construction & Features | 1 fixed wood shelf |
| Construction & Features | 2 bottom drawers |
| Construction & Features | drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | under mount wood guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Weight | 85.98 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 50 × 29 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Coffee |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Cottage Lane T3521 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Cottage T3521-10 Rectangular Chairside End Table
Cottage T3521-03 Rectangular End Table
Cottage T3521-50 Rectangular Lift Top Cocktail Table
Bernabe Metal Base Sofa Table
Balam 1 Shelf, Sofa Table
| Weight | 49.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 59 × 16.5 × 30 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Balam |
| Features | Storage |
American Life Amani Living Room Amani Sofa Table
Toscana 2 Drawer Sofa Table
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.75 × 16 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Toscana |
| Features | Storage |
Tiffany 1 Shelf, Sofa table 94″
Mezquite Sofa Table
Tiffany Sofa Table
Ashleigh Flip Out Sofa Table
Sahara Sofa Table
Lanfer T5957-73 Sofa Table
Toscana 2 Drawer Sofa Table
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.75 × 16 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Green |
| Style | Transitional |
| Collection | Toscana |
| Features | Storage |
Walnut 3 Drawer, Sofa Table
| Weight | 68.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 16.25 × 31.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Walnut |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.