6/6 Platform Ftbd & Rails
Description
Description
Product Details
| 6/6 Platform Ftbd & Rails | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 6/6 Platform Ftbd & Rails | Unique taper legs are integrated into the rails |
| 6/6 Platform Ftbd & Rails | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
| 6/6 Platform Ftbd & Rails | No boxspring/foundation required |
| Dimensions | 82.50″W X 79.50″D X 15.50″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Unique taper legs are integrated into the rails | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| No boxspring/foundation required | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 129.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 79.5 × 82.5 × 15.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.