Bay Creek Wood Trestle Dining Table Base KD
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | table can be extended to 90″x38″x30″ with 1 center removable ext. leaf (18″/pc). |
|---|---|
| Construction & Features | metal slide with self-driven guides. |
| Construction & Features | metal decoration on base. |
| Construction & Features | levelers. |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top. |
Additional information
Additional information
| Weight | 56.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 52.5 × 26 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Nutmeg and Aged Bronze Metal and Baja Fog Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Bay Creek D4398 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D4398-25B
Category: Uncategorized
Tags: Brown, Dining Table Bases, Magnussen Home, Toasted Nutmeg and Aged Bronze Metal and Baja Fog Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bay D4398-68 Bench w/Upholstered Seat
Bay D4398-62 Dining Side Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
Bay D4398-27 52″ Round Dining Table
Bay D4398-25 Trestle Dining Table
Bay Creek Wood Counter Dining Table Base SU
Bay D4398-14 Buffet
Bay Creek Wood Trestle Dining Table Top SU
Bay Creek Wood Counter Dining Table Top SU
Bay D4398-65 Step Up Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Bay D4398-82 Counter Chair w/Upholstered Seat (2/ctn)
Bay D4398-42 Counter Table
Bay D4398-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.