Kinsley Wood King Panel Bed Upholstered Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard, footboard and rails. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.44 × 82.75 × 28 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron and Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Kinsley B5890 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5890-65F
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Black Heron and Oslo Pewter Fabric, Gray, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Kinsley B5890-10 Drawer Chest
Kinsley Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Kinsley B5890-01 Drawer Nightstand
Kinsley B5890-64A Complete King Panel Storage Bed
| Dimensions | 91.5 × 78.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron, Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Kinsley B5890 |
| Features | Storage |
Kinsley Wood King Panel Bed Footboard SU
Kinsley Wood King Panel Bed Storage Footboard SU
Kinsley B5890-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
| Dimensions | 95.5 × 78.75 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron, Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Kinsley B5890 |
| Features | Storage |
Kinsley B5890-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Kinsley B5890-54A Complete Queen Panel Storage Bed
| Dimensions | 91.5 × 62.75 × 54 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Black Heron, Oslo Pewter Fabric |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Kinsley B5890 |
| Features | Storage |
Kinsley B5890-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Kinsley Wood Queen Panel Bed Headboard KD
Kinsley Wood King Panel Bed Headboard KD
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.