Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Upholstered Footboard SU
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | bolt-on rails. |
|---|---|
| Construction & Features | slats with support legs. |
| Construction & Features | upholstery on headboard and footboard. |
| Construction & Features | floor protectors. |
Additional information
Additional information
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 78.75 × 19 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ravenwood Black and Elite Dove Fabric |
| Style | Coastal/Cottage |
| Collection | Plum Creek – Black B5990 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B5990-65F
Category: Uncategorized
Tags: Bed Parts, Cream, Magnussen Home, Ravenwood Black and Elite Dove Fabric
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum Creek – Black Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Headboard KD
Plum B5990-54A Complete Queen Panel Storage Bed
Plum Creek – Black Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Plum B5990-20 Drawer Dresser
Plum B5990-40 Landscape Mirror
Plum B5990-75 Complete Cal.King Upholstered Panel Bed
Plum Creek – Black Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Plum Creek – Black Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum B5990-13 Door Chest
Plum B5990-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
| Dimensions | 92 × 78.75 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Ravenwood Black |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – Black B5990 |
| Features | Storage |
Plum B5990-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Air-X Performance® Crib and Toddler Mattress
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 28 × 6 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | Air-X |
| Features | Breathable, CertiPUR-US Certified Foam, Increased Airflow, Removable Cover |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.