Plum B5990-54A Complete Queen Panel Storage Bed
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 62.75″W x 88″D x 62″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 159.38cm W x 223.52cm D x 157.48cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slat roll for storage footboard |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 88 × 62.75 × 62 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Ravenwood Black |
| Style | Coastal/Cottage |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Plum Creek – Black B5990 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum Creek – Black Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Headboard KD
Plum Creek – Black Wood Queen Panel Bed Upholstered Headboard KD
Plum B5990-74 Complete Cal.King Panel Bed
Plum B5990-01 Drawer Nightstand
Plum B5990-65A Complete King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
Plum B5990-2040 Drawer Dresser with Landscape Mirror
Plum Creek – Black Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum B5990-65 Complete King Upholstered Panel Bed
Plum B5990-05 Open Nightstand
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Sundance King Panel Bed
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Antique Multicolor Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.