Plum B5990-65A Complete King Panel Storage Bed w/Upholstered Headboard
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 78.75″W x 88″D x 60″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 200.03cm W x 223.52cm D x 152.4cm H |
| Construction & Features | bolt-on rails |
| Construction & Features | slat roll for storage footboard |
| Construction & Features | storage footboard w/2 drawers |
| Construction & Features | upholstery on headboard |
| Construction & Features | floor protectors |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 88 × 78.75 × 60 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Ravenwood Black |
| Style | Coastal/Cottage |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – Black B5990 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Plum B5990-55 Complete Queen Upholstered Panel Bed
Plum Creek – Black Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Plum B5990-01 Drawer Nightstand
Plum Creek – Black Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Plum B5990-54A Complete Queen Panel Storage Bed
Plum B5990-74A Complete Cal.King Panel Storage Bed
| Dimensions | 92 × 78.75 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Elite Dove Fabric, Ravenwood Black |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Plum Creek – Black B5990 |
| Features | Storage |
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum B5990-74 Complete Cal.King Panel Bed
Plum B5990-40 Landscape Mirror
Plum Creek – Black Wood Queen/King Panel Bed Rails SU
Plum Creek – Black Wood Queen Panel Bed Upholstered Footboard SU
Plum Creek – Black Wood King Panel Bed Upholstered Headboard KD
Michael Alan Showroom
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Brook Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Avery King Bed
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Foundations Upholstered Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.