Roxbury Manor Wood Rectangular Dining Table Top + Stretchers KD
Description
Description
Product Details
| Construction & Features | table can be extended to 96″x40″x30″ with 1 center removable leaf (20″/pc). |
|---|---|
| Construction & Features | metal slide. |
| Construction & Features | metal stretcher. |
| Construction & Features | metal legs. |
| Construction & Features | levelers. |
| Construction & Features | weight capacity: 200 lbs for top. |
Additional information
Additional information
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 3.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Homestead Brown and Antique Bronze and 9287-3 Fabric |
| Style | Industrial |
| Collection | Roxbury Manor D5011 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5011-20T
Category: Uncategorized
Tags: Brown, Dining Table Tops, Homestead Brown and Antique Bronze and 9287-3 Fabric, Magnussen Home
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Roxbury D5011-14 Buffet
Roxbury D5011-20 Rectangular Dining Table
Roxbury D5011-20P Wood Rectangular Dining Table Posts KD
Roxbury D5011-73 Dining Arm Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Roxbury D5011-78 Bench w/Upholstered Seat & Back
Roxbury Manor Metal Rectangular Dining Table Base KD
Roxbury D5011-13 Four Door Buffet
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.