6/6 Eastern King Rails – Terra Dark
Description
Description
Product Details
| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Size | King |
| Group Color | Black |
| Material | Pine |
| Other Material | Mixing woods |
| Finish | Lightly distressed wood with a brown multi-step lacquer finish. |
Additional information
Additional information
| Weight | 66.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85.5 × 1.75 × 6.75 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Rustic |
| Collection | Terra Dark |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Terra Dark 3 Drawer, Nightstand
| Weight | 105.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 31.75 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Terra Dark |
| Features | Storage |
6/6 Eastern King Headboard – Terra Dark
Terra Dark 5 Drawer, Chest
| Weight | 160.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 20 × 53.75 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Terra Dark |
| Features | Storage |
6/6 Eastern King Footboard – Terra Dark
Terra Dark 6 Drawer & 2 Door, Dresser
| Weight | 213.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 69 × 20 × 42.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Terra Dark |
| Features | Storage |
Terra Dark Mirror
Michael Alan Showroom
Latola Solid Wood Console
Loft Brown Wooden Chair
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 22 × 39.25 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Parota Platform Bed
Parota 60 Inch TV Stand
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Metal |
| Style | Contemporary, Rustic |
Sahara End Table
Loft Brown Wooden bench for bedroom
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.25 × 15.75 × 19 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Detail Color | Multicolor |
| Style | Rustic |
| Collection | Loft Brown |
| Features | Fabric |
MichaelAlan
Marquez Rectangular Counter Height Table
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
MichaelAlan
Marquez Chair
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 25 × 45.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse |
| Collection | Marquez |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.