Laguna King Panel Bed
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| 5/0-6/6 Siderails | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
|---|---|
| 6/6 Woven Headboard | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
| 6/6 Woven Headboard | Natural woven material on headboard, metal finial on headboard posts |
| 6/6 Woven Headboard | Custom designed hardware in an aged bronze finish |
| 6/6 Woven Headboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 6/6 Woven Headboard | Sleek full round tapered posts |
| 6/6 Woven Headboard | King Panel Bed: 37580-37581-37572 |
| 6/6 Woven Headboard | King Panel w. Storage: 3780-37583-37576 |
| 6/6 Woven Headboard | Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ |
| 6/6 Woven Headboard | Fully Assembled with Storage : 81″ x 88″ x 67″ |
| 6/6 Panel Footboard | Constructed of select hardwoods and oak veneer |
| 6/6 Panel Footboard | Natural woven material on headboard |
| 6/6 Panel Footboard | Multistep blonde finish for a casual vibe |
| 6/6 Panel Footboard | Sleek full round tapered posts |
| 6/6 Panel Footboard | King Panel Bed: 37580-37581-37572 |
| 6/6 Panel Footboard | Fully Assembled: 81″ x 88″ x 67″ |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 88 × 81 × 67 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Coastal |
| Bed Size | King |
| Collection | Laguna |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Laguna 5-Drawer Chest
Laguna 2-Drawer Nightstand
| Weight | 59.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 29 × 29 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
| Features | Storage |
Laguna Queen Panel Bed
| Dimensions | 88 × 65 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Laguna |
| Features | Storage |
5/0 Woven Headboard
Laguna 3-Drawer Nightstand
Laguna Queen Storage Bed
| Dimensions | 88 × 65 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Laguna |
| Features | Storage |
Dining Room
6/6 Panel Footboard
6/6 Storage Footboard
Laguna Rectangle Dining Table
5/0 Storage Footboard
5/0-6/6 Storage Siderails
Cumulus – Cozy Snow Queen Bed 5/0
Antique Multicolor Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Multicolor |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Dovetail Batten Bed Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Michael Alan Showroom
Parota Parota, King Bed
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Foundations Panel Bed King
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.