Laguna Rectangle Dining Table
Description
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods and random oak veneer | Yes |
|---|---|
| Table Top extends from 76-94″ x 40″ with one 18″ leaf | Yes |
| Multistep blonde finish for a casual vibe | Yes |
| Sleek full round tapered legs that are tapered out | Yes |
| Dimensions | 76.00″W X 40.00″D X 30.00″H |
| Weight | 167.55 lbs |
Additional information
Additional information
| Weight | 167.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 76 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
5/0 Storage Footboard
6/6 Woven Headboard
Laguna King Storage Bed
| Dimensions | 88 × 81 × 67 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Coastal |
| Bed Size | King |
| Collection | Laguna |
| Features | Storage |
Laguna Queen Panel Bed
| Dimensions | 88 × 65 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Coastal |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Laguna |
| Features | Storage |
Laguna 2-Drawer Nightstand
| Weight | 59.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 29 × 29 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Cottage |
| Collection | Laguna |
| Features | Storage |
Dining Room
6/6 Storage Footboard
Laguna King Panel Bed
| Dimensions | 88 × 81 × 67 in |
|---|---|
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Drift |
| Style | Coastal |
| Bed Size | King |
| Collection | Laguna |
| Features | Storage |
Laguna 3-Drawer Nightstand
Laguna Mirror
Bedroom
6/6 Panel Footboard
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-21 Trestle Dining Table
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Gavin Dining Table
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Oslo Counter Table
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 38 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | WCT |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Taos Dining Table
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Natural Parota Round Table top
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Symmetry Silver Dining Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 78 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Symmetry |
| Features | Power |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.