Vineyard Row King Panel Bed
Inspired by California wine country and influenced by the craftsman architecture of the region, the stunning Vineyard Row King Panel Bed has a cutout fretwork design on the headboard and footboard and rustic, hammered metal accents. It is crafted of Pecky Hickory Veneers and finished in the light-and-airy Sonoma. Includes the headboard, footboard and rails. The 6952-90267-80 Headboard can be used alone.
Product Details
| Primary Materials | Pecky Hickory Veneers and Metal |
|---|---|
| King sizeHeadboard and footboard features cutout fretwork designRustic, hammered metal accentsFinish: Sonoma: a light and airy vibe, reminiscent of the crisp white wines of the Sonoma region. Rustic, hammered metal accents | Yes |
| Finish | Sonoma: a light and airy vibe, reminiscent of the crisp white wines of the Sonoma region. Rustic, hammered metal accents |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Type | Full |
| Weight | 326 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.5 × 80.25 × 74 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Bed Size | King |
| Collection | Vineyard Row |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Vineyard Row California King Panel Bed
Vineyard Row Rectangle Cocktail Table
Vineyard Row Rectangle Dining Table with Two 20-inch Leaves
Vineyard Row Demilune Nightstand
Vineyard Row Buffet
Vineyard Row King Upholstered Bed
Vineyard Row Wine Barrel End Table
Vineyard Row Small Console
Vineyard Row Two-Door Nightstand
Vineyard Row Round Pedestal End Table
Vineyard Row Post Back Upholstered Arm Chair
Casual Dining Vineyard Row Round Dining Table Barrel Base
Tribeca Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Sundance Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Features | Wood |
Parota Platform Bed
Arcadia Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Parota Nova Bed
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Bedroom Ridge Queen Bed
| Brand | Palliser |
|---|---|
| Color | Cream, Multicolor |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Antique Multicolor, King Bed – Antique
Foundations Panel Bed King
Parota Parota, King Bed
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.