Vineyard Row California King Panel Bed
Inspired by California wine country and influenced by the craftsman architecture of the region, the stunning Vineyard Row California King Panel Bed has a cutout fretwork design on the headboard and footboard and rustic, hammered metal accents. It is crafted of Pecky Hickory Veneers and finished in the light-and-airy Sonoma. Includes the headboard, footboard and rails. The 6952-90267-80 Headboard can be used alone.
Product Details
| Primary Materials | Pecky Hickory Veneers and Metal |
|---|---|
| California King sizeHeadboard and footboard features cutout fretwork designRustic, hammered metal accentsFinish: Sonoma: a light and airy vibe, reminiscent of the crisp white wines of the Sonoma region. Rustic, hammered metal accents | Yes |
| Finish | Sonoma: a light and airy vibe, reminiscent of the crisp white wines of the Sonoma region. Rustic, hammered metal accents |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Type | Full |
| Weight | 324 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92.5 × 80.25 × 74 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Bed Size | California King |
| Collection | Vineyard Row |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Casual Dining Vineyard Row Round Dining Table Barrel Base
Vineyard Row King Upholstered Bed
Vineyard Row Rectangle Dining Table with Two 20-inch Leaves
Casual Dining Vineyard Row Rectangle Dining Table Base
Living Room Vineyard Row Console Table Top
Vineyard Row Entertainment Credenza
Vineyard Row Buffet
Casual Dining Vineyard Row Rectangle Dining Table Top
Vineyard Row Ladderback Side Chair
Vineyard Row Accent Chair
Vineyard Row Wardrobe
Vineyard Row Three-Drawer Nightstand
Foundations Upholstered Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Beige, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Cumulus – Cozy Snow Bed
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Bed Size | King, Queen |
| Color | Beige |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
Parota Platform Bed
Calavaras Panel Bed King
| Dimensions | 90.94 × 82.25 × 66.13 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Fabric |
Serenity Rookery Upholstered Panel Bed
| Brand | Hooker Furniture |
|---|---|
| Bed Size | California King, King |
| Color | Brown, White |
| Style | Cottage |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
Foundations Panel Bed King
| Dimensions | 88.25 × 83 × 61 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Shale and Linen |
| Style | Rustic Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Foundations |
| Features | Fabric |
Menton Panel Bed King
| Dimensions | 90.75 × 82.38 × 55.75 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Sutton |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | King |
| Collection | Menton |
| Features | Fabric |
Menton Panel Bed
| Brand | Bernhardt |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Grey |
| Style | Modern |
| Features | Fabric |
Roxbury Park Dual Panel Bed
| Brand | Michael Amini |
|---|---|
| Bed Size | California King, King, Queen |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Modern |
| Features | Upholstered, Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.