Vineyard Row Friendship Table
Capture the essence of a wine-and-cheese soiree at a Napa Valley winery with the Vineyard Row Friendship Table. Featuring a honed Travertine Stone inset top, the counter-height table is crafted of Pecky Hickory veneers with the light-and-airy Sonoma finish. The stone top combines gray, beige, cream and brown tones.
Product Details
| Honed gray travertine stone inset divided topCounter heightStretcherRectangle shapeFinish: Sonoma: a light and airy vibe, reminiscent of the crisp white wines of the Sonoma region. Travertine stone top features gray, beige, cream and brown coloration.Dist | Yes |
|---|---|
| Primary Materials | Pecky Hickory Veneers and Honed Gray Travertine Stone |
| Finish | Sonoma: a light and airy vibe, reminiscent of the crisp white wines of the Sonoma region. Travertine stone top features gray, beige, cream and brown coloration. |
| Country Of Manufacturer | VNM |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Type | Full |
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 84 × 36 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Vineyard Row |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Casual Dining Vineyard Row Round Dining Table Top
Vineyard Row Four-Drawer Door Chest
Vineyard Row Seven-Drawer Dresser
Vineyard Row Console
Vineyard Row Display Cabinet
Vineyard Row Wine Barrel End Table
Vineyard Row Round Pedestal End Table
Living Room Vineyard Row Console Table Barrel Base
Vineyard Row Round End Table
Vineyard Row California King Panel Bed
Vineyard Row Queen Panel Bed
Vineyard Row Counter Chair
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Draper Dining Table
8681 Natural Parota Dining Table
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 78.75 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Rustic |
Symmetry Dining Table
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Horizons Dining Table
Rhett 96″ Dining Table
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.