Halifax Accent Chest
Exuding sophistication with a black finish the Halifax chest displays rich tones of mahogany wood providing both depth and character. The Chest is accented by complimentary brass finished drawer pulls.
| Weight | 206 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 34 × 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Traditional |
| Collection | Halifax |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
5 Drawer Chest 6441CHT
Prado Tall Drawer Chest
Foundations Tall Drawer Chest
Casa Paros Tall Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
| Dimensions | 20 × 44 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Aurum |
| Style | Modern Rustic |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Parkin Drawer Chest
| Dimensions | 19.63 × 48 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Leather |
Cornelia Tall Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
Ellis Door Chest
Serenity Five Drawer Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.