Vivi 3 Drawer Chest
The Vivi three drawer chest features a white finish with black iron accents. Displaying alternating mindi veneer directions giving it a playful element, while the wide black hardware and matching legs add to its contemporary look. Has soft closing drawer glides.
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 32 × 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Vivi |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Vivi Drink Table
Parota 5 Drawer Chest
Winslow 4-drawer Bedroom Chest Smokey Walnut
Tribeca Door Chest
Milestone Dressing Chest
| Dimensions | 20 × 50 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Durham Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Contemporary |
Serenity Five Drawer Chest
Modulum Tall Drawer Chest
Sundance Bachelors Chest
| Weight | 139.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.00 × 38.00 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | Sundance |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Light, Wood, Wood Veneer |
| Style | Casual |
Cornelia Tall Drawer Chest
Casa Paros Tall Drawer Chest
Tribeca Tall Drawer Chest
Foundations Tall Drawer Chest
Dovetail Chest – 752-115
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41.5 × 53 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.