Brentwood 7-drawer Dresser
“The Brentwood Bedroom Collection offers a rich, grounded take on timeless design. With deep wood tones, sculpted base details, and dimensional framed drawer fronts, this collection brings a sense of quiet sophistication to the bedroom. From its arched headboard to the soft-close drawers and built-in power, Brentwood pairs classic styling with smart, modern updates that make everyday living feel elevated.”
Features
| Power | Yes |
|---|
| Dimensions | 18.75 × 64.75 × 35.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Asian Hardwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Brentwood End Table
Brentwood 72″ Extension Dining Table
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood Power Nightstand
| Dimensions | 17.75 × 24.75 × 26 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Oak Veneer |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Queen-king Bed
Brentwood Power Chair Side Cabinet
| Dimensions | 16 × 22 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cascade Oak |
| Style | Traditional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood Chest
| Dimensions | 18.75 × 37.75 × 49.75 in |
|---|---|
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | White Oak Veneer |
| Style | Transitional |
| Collection | Brentwood |
| Features | Power |
Brentwood 72″ Extension Dining Table
Brentwood Leg Chair Side Table
Brentwood Slat Back Chair (2/ctn)
Brentwood Slat Back Chair (2/ctn)
Brentwood Castered Leg Cocktail Table
Marshall Six Drawer Dresser
Holden Six Drawer Dresser
Caleb Six Drawer Dresser
Escape Eight-drawer Dresser & Mirror
Everette Six Drawer Dresser
Lowe Dresser
Silhouette Dresser
Greer Six Drawer Dresser
Albion Dresser
Belmont Six Drawer Dresser
Parota 7 Drawer Dresser
Foundations Dresser
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.