Coalesce Nightstand
With its three spacious drawers and durable stone top, the Coalesce Nightstand is a testament to versatility, available in two finish selections to beautifully complement any bedroom decor while offering ample bedside storage.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Stone top | Yes |
|---|---|
| Rolling Fog finish | Yes |
| 3 Drawers | Yes |
| Elecrical w/2-USB and 2-Outlets | Yes |
| Soft-close undermount drawer guides | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 18 × 32 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Coalesce Halen Cocktail Table
Coalesce Pouf
| Dimensions | 20 × 20 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Fabric |
Coalesce Panel Bed King
| Dimensions | 87 × 80 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Coalesce |
| Features | Fabric |
Coalesce Nightstand
| Dimensions | 18 × 32 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Ravenwood |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Coalesce Odessa Bar Cabinet
| Dimensions | 19 × 42 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Coalesce Estelle Dresser
| Dimensions | 19 × 70 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Modern |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Coalesce Dresser
Coalesce Foxglove Console Table
Coalesce Rasmus Round Dining Table
Coalesce Wardrobe
| Dimensions | 20 × 48 × 84 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Tribeca Nightstand
Menton Nightstand
Dovetail Night Stand – 754-227
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 30 × 26 in |
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sun Bleached White |
| Style | Rustic |
| Collection | Dovetail |
| Features | Storage |
Cameron Three Drawer Nightstand
Foundations Nightstand
Serenity Balboa Two Drawer Nightstand
Greer Three Drawer Nightstand
Linea Nightstand
Crosby One Drawer Nightstand
Arlyn Nightstand
Menton Nightstand
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.