Modern Desert Display Cabinet
The Desert Display Cabinet adds a touch of timeless elegance to any living space. Its light Desert finish enhances the classic design, while the glass doors offer a glimpse of displayed treasures, making it a captivating focal point.
Product Details
| Euro hinges | Yes |
|---|---|
| LED light strip | Yes |
| 3 Adjustable shelves | Yes |
| 1 Stationary shelf | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 20 × 42 × 84 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Desert |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modern Cooper Arm Chair
| Dimensions | 25 × 24 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Desert Three Drawer Nightstand
Modern Sable Open Storage Nightstand
| Dimensions | 18 × 28 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Decker Queen Wall Bed
| Dimensions | 87 × 65 × 52 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Callon Round Dining Table
Modern Sable Display Cabinet
Modern Sable Dune Credenza
| Dimensions | 20 × 85 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Vista Dresser
Modern Sable Mirror
Modern Nomad Nightstand
Modern Evo Stool
| Dimensions | 19 × 20 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Washed Charcoal |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90247
Martina Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 49 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Martina |
| Features | Storage |
Asterisk PUB TABLES 50548-42/69+90236
Marquez Bar
Allamar Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 48 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Allamar |
| Features | Storage |
Libations Locker
| Dimensions | 19 × 49 × 77 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Cobalt BlackBisque |
| Style | Industrial |
| Collection | Libations |
| Features | Storage |
Dalia PUB TABLES 50507-38/24+90246
| Dimensions | 36 × 36 × 37.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | 24 Magnetite |
| Style | Glam |
| Collection | Dalia |
| Features | Leather |
Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90246
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.