Modern Sable Display Cabinet
The Sable Display Cabinet adds a touch of timeless elegance to any living space. Its rich Sable finish enhances the classic design, while the glass doors offer a glimpse of displayed treasures, making it a captivating focal point.
Product Details
| Euro hinges | Yes |
|---|---|
| LED light strip | Yes |
| 3 Adjustable shelves | Yes |
| 1 Stationary shelf | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 20 × 42 × 84 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modern Desert Desk
Modern Sable Bed Queen
| Dimensions | 90 × 66 × 62 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Desk
Modern Desert Eight Drawer Dresser
| Dimensions | 20 × 64 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Desert |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Desert Plinth Nightstand
Modern Origami Hall Chest
| Dimensions | 20 × 44 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Aged Gold |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Modern Desert Panel Bed King
Modern Decker Queen Wall Bed
| Dimensions | 87 × 65 × 52 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Sable Dune Credenza
| Dimensions | 20 × 85 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Martina Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 49 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Martina |
| Features | Storage |
Dalia PUB TABLES 50507-38/24+90246
| Dimensions | 36 × 36 × 37.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | 24 Magnetite |
| Style | Glam |
| Collection | Dalia |
| Features | Leather |
Dalia PUB TABLES 50507-42/24+90236
| Dimensions | 36 × 41.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | 24 Magnetite |
| Style | Glam |
| Collection | Dalia |
| Features | Leather |
Lansing Tall Bar Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 79 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Features | Storage |
Novus Lodge 2 Drawer Bar
Perrine White Bar Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 41 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90236
Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90247
Ventana Bar Cart
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 41 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | Boho, Coastal |
| Collection | Ventana |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.