Farrow Four Door Cabinet
The Farrow Server features four doors with three adjustable shelves and one drawer on full extension side glides . The server is constructed with rubberwood solids and flat cut oak veneers in a clean white stain and features a geometric routed pattern on the door fronts with a champagne finish accents and custom diamond shaped hardware. Other features include soft close hinges, adjustable floor levelers and media cable management cutouts.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | White/Silver |
| Material | Rubberwood/Oak veneer |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Farrow |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 204.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Features silver routed diamond pattern with complementing hardware over a white flat cut oak veneer finish | Yes |
| Four soft close doors open to three cabinets, each with their own adjustable shelf | Yes |
| Each cabinet includes a media cutouts for added organization | Yes |
| Middle cabinet features a storage drawer with full extension glides | Yes |
| Tapered legs each have adjustable floor levelers to keep balanced | Yes |
| Easy assembly, simply attach legs | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Farrow |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Adrienne Four Door Cabinet
Perrine Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Foundations Buffet
Perrine Brown Oak Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Lumina Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Lumina |
| Features | Storage |
Caspar Iron Four Door Cabinet
Finnley Four-Door Sideboard
Horizons Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 74 × 33 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.