iProtect Mattress Protector – Full XL
Description
Description
Simple protection at its best! Engineered from breathable, moisture wicking fabric, our iProtect Mattress Protector is designed to protect your mattress against spills, dust, and more.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Bedding Size | Full XL |
|---|
Additional information
Additional information
| Weight | 1.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 54 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
iProtect Pillow Protector – Jumbo/Queen
| Weight | 0.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
iProtect Mattress Protector – California King
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 72 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
iProtect Pillow Protector – King
| Weight | 0.58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 20 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
iProtect Pillow Protector – Standard
| Weight | 0.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 20 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
iProtect Mattress Protector – Full
| Weight | 1.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 54 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
iProtect® Sofa Bed Mattress Protector – Full
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 53 × 4 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
iProtect® Sofa Bed Mattress Protector – Twin
| Weight | 1.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 32 × 4 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
iProtect Mattress Protector – Twin
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 39 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
iProtect® Sofa Bed Mattress Protector – Queen X-Wide
| Weight | 1.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 64 × 4 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
iProtect Mattress Protector – King
| Weight | 2.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 78 × 18 in |
| Brand | Bedgear |
| Color | White |
| Collection | iProtect |
| Features | Fabric |
Michael Alan Showroom
Extra Cooling Protector Queen Mattress Protector (Set of 4)
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 16 × 60 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Sleep® |
Ver-Tex Mattress Protector
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.