Lorelei D5893-12 Sideboard
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 64″W x 18″D x 35.75″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 162.56cm W x 45.72cm D x 90.81cm H |
| Construction & Features | 2 felt lined top drawers |
| Construction & Features | 1 fixed wood shelf |
| Construction & Features | 1 wine storage w/15 slots |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | resin base and end panel |
| Construction & Features | levelers at front feet |
Additional information
Additional information
| Weight | 180.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 64 × 35.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | A3140-2A (Sandshell) CO Fabric, Misty Cloud |
| Style | Transitional |
| Collection | Lorelei D5893 |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5893-12
Category: Dining Storage
Tags: Cream, Dining Storage, Magnussen Home, Misty Cloud, A3140-2A (Sandshell) CO Fabric, Storage
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lorelei D5893-24 54″ Round Dining Table
Lorelei Wood 54″ Round Dining Table Base SU
Lorelei D5893-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Lorelei Wood 54″ Round Dining Table Top SU
Lorelei D5893-15 Server
Lorelei D5893-20 Rectangular Dining Table
Lorelei D5893-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Kali Iron Four Door Cabinet
Mirabelle Buffet
Toronto 4 Door Sideboard
Michael Alan Showroom
Eden Server
| Weight | 172 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 36.25 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dune |
| Style | Rustic |
| Collection | Eden |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-14 Buffet
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Payson Buffet
| Dimensions | 19 × 64 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Sable Brown and Grey Mist |
| Style | Transitional |
| Collection | Logan Square |
| Features | Storage |
Bates Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 69 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Rustic |
| Collection | Adrienne |
| Features | Storage |
Perrine Brown Oak Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.