Lorelei D5893-15 Server
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Dimensions | 67″W x 19″D x 35.75″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 170.18cm W x 48.26cm D x 90.81cm H |
| Construction & Features | 4 wood doors on top ; 2 adj., removable, reversible wine storage wood shelves behind the doors |
| Construction & Features | resin base and end panel |
| Construction & Features | levelers |
Additional information
Additional information
| Weight | 209.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 67 × 35.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | A3140-2A (Sandshell) CO Fabric, Misty Cloud |
| Style | Transitional |
| Collection | Lorelei D5893 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
D5893-15
Category: Dining Storage
Tags: Dining Storage, Magnussen Home, Misty Cloud, A3140-2A (Sandshell) CO Fabric, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Lorelei D5893-12 Sideboard
| Weight | 180.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 64 × 35.75 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | A3140-2A (Sandshell) CO Fabric, Misty Cloud |
| Style | Transitional |
| Collection | Lorelei D5893 |
| Features | Storage |
Lorelei D5893-63 Dining Side Chair w/Upholstered Seat & Back (2/ctn)
Lorelei Wood 54″ Round Dining Table Top SU
Lorelei D5893-24 54″ Round Dining Table
Lorelei D5893-66 Upholstered Host Side Chair (2/ctn)
Lorelei D5893-20 Rectangular Dining Table
Lorelei Wood 54″ Round Dining Table Base SU
Kali Iron Four Door Cabinet
Lumina Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Lumina |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Lennox Four-Door Sideboard
Foundations Buffet
Toronto 4 Door Sideboard
Walsh Four Door Cabinet
Jarvis Server
Denver Solid Wood 4dr Cabinet – Distressed Gray/antique White
Astrid Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
| Features | Storage |
Perrine White Four Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 68 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Perrine |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.