Auden 60″ Dining Table
Combining urban chic with suburban comfort, this collection boasts fluted and tapered designs in Natural, Chestnut, White, and Black oak finishes. Crafted from high-quality American oak veneer and sturdy rubberwood solids, each piece is wire brushed for added texture and depth.
| Weight | 90.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Auden |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Auden 60″ Dining Table
Auden 60″ Dining Table
Auden 48″ Pedestal Dining Table
Auden 48″ Pedestal Dining Table
Auden 48″ Pedestal Dining Table
Auden 60″ Dining Table
Horizons Dining Table
Sunset D5783-42 Counter Table
Symmetry Silver Dining Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 78 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Symmetry |
| Features | Power |
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Ezra TABLES 51512/52+91181
Symmetry Dining Table
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Natural Parota Round Table base
Marquez Rectangular Counter Height Table
Natural Parota Round Table top
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.