Eastern Tides Drop Leaf Counter Table
The Eastern Tides Collection exudes coastal ambiance and casual charm, making it a perfect addition to a cozy eat-in kitchen or family dining room. The inviting design of each piece in this collection is carefully wire-brushed to create a worn, comfortable appearance. The collection’s distressed finish and natural texture give it a unique character that add warmth to your space.
| Weight | 15.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 18.5 × 39 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brushed Bisque |
| Style | Coastal |
| Collection | Eastern Tides |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Eastern Tides Drop Leaf Dining Table
Eastern Tides Drop Leaf Dining Table
Eastern Tides X Back Counter Stool 2/ctn
Eastern Tides Backless Counter Stool
Eastern Tides Backless Counter Stool
Eastern Tides X Back Dining Chair
Eastern Tides Drop Leaf Counter Table
Eastern Tides X Back Counter Stool 2/ctn
Eastern Tides X Back Dining Chair
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Draper Dining Table
Marquez Rectangular Counter Height Table
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Marquez Dining Table
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Rhett 96″ Dining Table
Symmetry Dining Table
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Symmetry Silver Dining Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 78 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Symmetry |
| Features | Power |
Gavin Dining Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.