Modern Nomad Dining Table
Description
Description
Product Details
| Finish: White Oak | Yes |
|---|---|
| One 24″ leaf extends to 110″ | Yes |
| KD Construction | Yes |
| Plastic glides | Yes |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 42 × 86 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oak |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Modern Sable Bed Queen
| Dimensions | 90 × 66 × 62 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Sonora Arm Chair
| Dimensions | 23 × 23 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Glacier |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Colina Bed Queen
| Dimensions | 102 × 69 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Carter Side Chair
| Dimensions | 25 × 20 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Flint |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Walker Wardrobe
Modern Desert Rectangle Cocktail Table
Modern Slate Pedestal Medium
Modern Desert Dune Chest
Modern Sable Bed King
| Dimensions | 90 × 82 × 64 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sable |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Modern |
| Features | Fabric |
Modern Desert Eight Drawer Dresser
| Dimensions | 20 × 64 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Desert |
| Style | Modern |
| Collection | Modern |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Sunset D5783-42 Counter Table
8681 Natural Parota Dining Table
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.5 × 78.75 × 30.5 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Rustic |
Michael Alan Showroom
Ezra TABLES 51512/52+91181
Draper Dining Table
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Michael Alan Showroom
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Symmetry Dining Table
Michael Alan Showroom
Rhett 96″ Dining Table
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
MichaelAlan
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.