Sedona Dining Table w/ Butterfly Leaf – 1177RO2
Description
Description
Product Details
| Weight | 192 Lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60″-72″x42″x30-36″ (W x D x H)(12″) |
Additional information
Additional information
| Weight | 192 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 72 × 30 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sedona |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Side Bench – 0219RO2-SB
Sedona Buffet & Hutch – 1969RO
| Weight | 436 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 80 × 80 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Sedona |
| Features | Storage |
Sedona Laptop Armoire – 2848RO2
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 32 × 52.5 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Sedona |
| Features | Storage |
Sedona Hall Tree – 2537RO2
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 38 × 78 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Sedona |
| Features | Storage |
Sedona Sofa Mate Table – 2121RO2
Sedona Rocker w/ Cushion Seat & Back – 1935RO2-2
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 26 × 41 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sedona |
| Features | Rocker |
Natural Parota Round Table top
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Michael Alan Showroom
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Draper Dining Table
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Oslo Counter Table
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 38 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | WCT |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Michael Alan Showroom
Burkhaus Dining Extension Table
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 30.25 × 40 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Casual lifestyle contemporary design. Made with hardwood solids, select oak veneer and engineered wood substrate. A dark, beautiful waxy brown oak finish. D984-45 extension leaf table features a thick edge table top and stylish double pedestal base. The side chair is made with solid wood frames, cushioned web seating, with a softly contoured upholstered back design. Upholstered chair has a beige/brown tweed like fabric. For a statement, the host’s chair features a sheltered arm design. The 60″ long server offers large storage capacity with two double door cabinets, each with an an adjustable shelf inside. Custom designed metal bar pulls and metal accents are finished in a rich brass coloration. D984-32 counter height table features a thick edge table top and stylish double pedestal base. with integrated wine rack. Barstool features a softly contoured upholstered back design, with a beige/brown tweed like fabric. Metal footrest with a brass colored finish. All chairs and stools in this collection have adjustable levelers. |
| Brand | Ashley Furniture |
MichaelAlan
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Gavin Dining Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.