Sedona Hall Tree – 2537RO2
Description
Description
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Weight | 103 Lbs |
|---|---|
| Distressed mindi solids and veneers | Yes |
| Railroad spike hangers | Yes |
| Storage under seat | Yes |
| Simple assembly, RTA | Yes |
| Rustic Oak finish | Yes |
| Dimensions | 38″x17″x78″ (W x D x H) |
Additional information
Additional information
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 38 × 78 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Sedona |
| Features | Storage |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sedona Laptop Armoire – 2848RO2
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 32 × 52.5 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Sedona |
| Features | Storage |
Sedona Rocker w/ Cushion Seat & Back – 1935RO2-2
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 26 × 41 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Sedona |
| Features | Rocker |
Sedona Queen Bed w/ Storage – 2334RO-SQ
| Weight | 359 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 66 × 54 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Sedona |
| Features | Storage |
Side Bench – 0219RO2-SB
Sedona Buffet & Hutch – 1969RO
| Weight | 436 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 80 × 80 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Sedona |
| Features | Storage |
Reverie Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 42 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Rustic |
| Collection | Reverie |
| Features | Storage |
Lanita Accent Table
Stratton Black Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Claudia Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Claudia |
| Features | Storage |
Stratton Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Argento Three Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 46 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Argento |
| Features | Storage |
Zina Accent Table
Oslo Entertainment Console
| Dimensions | 20 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Oslo |
| Features | Power |
Stratton White Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Kaley Etagere
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.