Simplicity Counter Table
Our Simplicity Collection brings together classic style and solid wood construction to create a dining collection that offers a range of on-trend finishes to suit your style without breaking your budget. With its timeless design, this collection is versatile and offers endless possibilities for creating a dining space that suits your unique taste and needs.
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 32 × 36 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Caramel |
| Style | Transitional |
| Collection | Simplicity |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Simplicity Counter Table
Simplicity X Back Counter Stool (2/ctn)
Simplicity Bench
Simplicity Round Dropleaf Table
Simplicity X Back Chair (2/ctn)
Simplicity Bench
Simplicity X Back Counter Stool (2/ctn)
Simplicity Round Dropleaf Table
Simplicity Round Dropleaf Table
Simplicity Round Dropleaf Table
Simplicity X Back Chair (2/ctn)
Simplicity Slatback Chair (2/ctn)
Sunset D5783-42 Counter Table
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Dovetail Dining 100 inch Gathering Dining Table
| Dimensions | 30 × 100 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Vaughan Bassett |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |
Oslo Counter Table
| Dimensions | 7694 × 38 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Natural Parota Round Table top
Symmetry Dining Table
Symmetry Silver Dining Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 78 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Symmetry |
| Features | Power |
Marquez Rectangular Counter Height Table
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.