Simplicity Dining Table
Our Simplicity Collection brings together classic style and solid wood construction to create a dining collection that offers a range of on-trend finishes to suit your style without breaking your budget. With its timeless design, this collection is versatile and offers endless possibilities for creating a dining space that suits your unique taste and needs.
| Weight | 80.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Caramel |
| Style | Transitional |
| Collection | Simplicity |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Simplicity Dining Table
Simplicity Bench
Simplicity X Back Chair (2/ctn)
Simplicity Slatback Chair (2/ctn)
Simplicity Bench
Simplicity Counter Table
Simplicity X Back Counter Stool (2/ctn)
Simplicity Bench
Simplicity Round Dropleaf Table
Simplicity X Back Chair (2/ctn)
Simplicity X Back Counter Stool (2/ctn)
Simplicity X Back Chair (2/ctn)
Symmetry Dining Table
Santa Barbara 80 Oval Dining Table
| Dimensions | 46 × 70 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Sunset D5783-42 Counter Table
Aruba Table IFD7331TBL
| Brand | International Furniture Direct |
|---|---|
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Oslo Counter Table
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 38 × 36 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | WCT |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Marcus Counter Table
| Dimensions | 42 × 90 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Nest Home Collection |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Features | Wood |
Sahara Round Dining Table
| Dimensions | 59 × 59 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Ezra TABLES 51512/52+91181
Natural Parota Round Table top
Symmetry Silver Dining Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 78 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Symmetry |
| Features | Power |
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.