Altamonte Media Wall
The Altamonte Collection effortlessly incorporates media storage solutions into a sleek and contemporary design crafted from acacia wood and veneer. Boasting striking silver hardware and a harmonious blend of open and closed storage, this collection adds a fresh perspective to your living area.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dark Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Altamonte Glass Counter Table
Altamonte 22″ Pier
| Weight | 113.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Electric Fireplace Media Console
| Weight | 156.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Upholstered Counter Stool (2/ctn)
Altamonte Server
Altamonte Media Wall
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Walnut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte 22″ Pier
| Weight | 113.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brushed Walnut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte Ladderback Counter Stool (2/ctn)
Altamonte Upholstered Counter Stool (2/ctn)
Altamonte Glass Dining Table
Rune Entertainment Credenza
Melange Mountgomery Four Door Credenza
Alvarez Entertainment Credenza
Flora Entertainment Credenza
Cornelia Entertainment Credenza
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Antibes Entertainment Credenza
Linea Entertainment Credenza
Albion Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.25 × 80.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Power |
Prado Entertainment Credenza
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.