Altamonte 22″ Pier
The Altamonte Collection effortlessly incorporates media storage solutions into a sleek and contemporary design crafted from acacia wood and veneer. Boasting striking silver hardware and a harmonious blend of open and closed storage, this collection adds a fresh perspective to your living area.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 113.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brushed Walnut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Altamonte High-low Square Dining Table
Altamonte Media Wall
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dark Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Server
Altamonte 22″ Pier
| Weight | 113.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte High-low Square Dining Table
Altamonte Ladderback Counter Stool (2/ctn)
Altamonte Glass Counter Table
Altamonte Upholstered Counter Stool (2/ctn)
Altamonte Upholstered Counter Stool (2/ctn)
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte Glass Dining Table
Altamonte High-low Rectangle Dining Table
Tempo Entertainment Credenza
Arcadia Entertainment Credenza
Linea Entertainment Credenza
Cornelia Entertainment Credenza
Prado Entertainment Credenza
Solaria Entertainment Credenza
| Dimensions | 18 × 83.88 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Storage |
Antibes Entertainment Credenza
Fynn Display Cabinet
Foundations Entertainment Credenza
Penrose Entertainment Credenza
Barcelona Entertainment Credenza
| Dimensions | 18.75 × 72 × 33.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.