Altamonte High-low Rectangle Dining Table
The Altamonte Collection flawlessly incorporates dining features into a pristine, contemporary design constructed from acacia wood and veneer. Adorned with striking silver hardware and a variety of finishes, this collection introduces a whole new level of sophistication to your dining area.
| Weight | 177.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 42 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brushed Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Altamonte High-low Square Dining Table
Altamonte Electric Fireplace Media Console
| Weight | 156.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 32 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Media Wall
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dark Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte High-low Square Dining Table
Altamonte High-low Rectangle Dining Table
Altamonte 22″ Pier
| Weight | 113.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Server
Altamonte Ladderback Chair (2/ctn)
Altamonte Media Wall
| Weight | 302 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 114 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Brushed Grey |
| Style | Contemporary |
| Collection | Altamonte |
| Features | Storage |
Altamonte Glass Dining Table
Altamonte Upholstered Counter Stool (2/ctn)
Bradley 60″ Round Dining Table
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
|---|---|
| Brand | |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern, Rustic |
Horizons Dining Table
Gavin Dining Table
Oslo Dining Table
| Weight | 156 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 92 × 42 × 30 in |
| Brand | Intercon Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Weathered Chestnut |
| Style | Transitional |
| Collection | Oslo |
| Features | Leather |
Contemporary Dining Table with Self-Storing Leaf
| Dimensions | 92 × 40 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Canadel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Contemporary |
Taos Dining Table
Dovetail Dining 100 Inch Gathering Dining Table
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Mission |
| Features | Wood |
Ezra TABLES 51512/52+91181
Marquez Dining Table
Sahara Rectangular Table
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 86.5 × 33 in |
| Brand | International Furniture Direct |
| Color | Brown, White |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Rustic |
Natural Parota Round Table base
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.