Catalina 6pc Small Entertainment Wall
This entertainment wall has the perfect mixture of storage and fun. Place your TV in the middle of your display and storage bookshelves. Show off your style and entertain with class with this 6 piece small entertainment wall.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Levelers included to easily level and align your furniture | Yes |
|---|---|
| Adjustable wood shelves for design flexibility | Yes |
| Multi-step long lasting cottage white finish | Yes |
| TV Console features slots in back panel designed for ventilation and cord management | Yes |
| Wall Space for outside corner bookcase is 12.5″ | Yes |
| Fixed shelf storage openings | Yes |
| Soundbar opening designed to accommodate the latest technology | Yes |
| Glass door with Wood trim | Yes |
| Wood Door features a reversible panel providing either a shuttered or flat look | Yes |
| The modular design of this collection allow many of the pieces to be arranged in a different order providing many different looks. | Yes |
| Each piece of Parker House furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it (or a swatch) in person. | Yes |
| Dimensions | 17.5 × 125 × 94.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Black |
| Detail Color | Cottage White |
| Style | Transitional |
| Collection | Catalina |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Catalina 6pc Workspace Library Wall
Catalina 2pc 40″ Library Desk & Hutch
Catalina 40″ Library Desk
Catalina 6pc Large Entertainment Wall
Catalina 5pc Corner Library Wall
Catalina 56″ Tv Console
Catalina 5pc Library Wall
Catalina 6pc Library Wall With Ladder
Catalina 8pc Library Wall With Writing Desk
Catalina 7pc Entertainment Wall
Catalina 32″ Open Top Bookcase
Catalina 9pc Library Wall
Cosala 4 Doors & Shelves 93″ TV Stand w/ Dark Brown Finish
Monolith Entertainment Credenza
Stratum Entertainment Credenza
Penrose Entertainment Credenza
Fynn Display Cabinet
Melange Mountgomery Four Door Credenza
Prado Entertainment Credenza
4 Drawer TV Stand IFD9921STN
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Solaria Entertainment Credenza
Foundations Entertainment Credenza
Fynn Light Oak Display Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 45 × 89 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Fynn |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.