Scarsdale 22″ Pier
With its smoothly rounded storage drawers, ample display space, and impeccable style, Jofran’s Scarsdale Collection is the perfect addition to your living space. Featuring media cases with a striking grey finish, this collection adds a chic and modern touch to any room.
Features
| Storage | Yes |
|---|
| Weight | 92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 22 × 72 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Scarsdale |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Scarsdale 60″ Media Console
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 26 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Scarsdale |
| Features | Storage |
Scarsdale 70″ Media Console
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 26 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Scarsdale |
| Features | Storage |
Scarsdale Media Wall
| Weight | 270 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 104 × 75 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Scarsdale |
| Features | Storage |
Formosa Entertainment Credenza
| Dimensions | 20 × 76 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Flaxen and Graphite |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Modulum Entertainment Credenza
Fynn Blonde Display Cabinet
Rune Entertainment Credenza
Albion Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.25 × 80.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Power |
Tribeca Entertainment Credenza
| Dimensions | 20.5 × 80.38 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tadon and Barlow |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
| Features | Storage |
Stratum Entertainment Credenza
Eastman Entertainment Credenza
Solaria Entertainment Credenza
| Dimensions | 18 × 83.88 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Storage |
Monolith Entertainment Credenza
Solaria Entertainment Credenza
Trianon Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.5 × 80 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Engineered Contrast Ebony |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Trianon |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.