Sundance – Smokey Grey 92″ Tv Console
To create a warm, welcoming living space, there’s no better choice than this 92-inch TV Console from the Sundance collection. Its stunning hand-applied, multi-step Smokey Grey finish complements any room’s décor while adding updated styling and a touch of rustic character. Two glass doors with decorative insets provide room for storage and display while three open center shelves are ideal for components.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Custom hand-applied multi-step wood finish | Yes |
|---|---|
| Bold custom hardware | Yes |
| Levelers included to easily level and align your furniture | Yes |
| Backpanel and shelves designed for Ventilation and Cord Management | Yes |
| Each piece of Parker House furniture is unique and features slightly different colorations. Finish colors vary depending on the screen used for viewing. The best way to ensure your furniture matches your expectations is to see it (or a swatch) in person. | Yes |
| Dimensions | 20 × 92 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Smokey Grey |
| Style | Rustic |
| Collection | Sundance |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Sundance – Smokey Grey Cocktail Table
Sundance – Smokey Grey 63″ Tv Console
Sundance – Smokey Grey Chairside Table
Sundance – Smokey Grey End Table
Sundance – Sandstone 2pc 66″ Buffet / Bar Display Hutch With Quartz Insert
Sundance – Smokey Grey Everywhere Console Table
Sundance – Smokey Grey Everywhere Console With 3 Stools
Tempo Entertainment Credenza
Fynn Blonde Display Cabinet
Living Room 4 Doors Console IFD4221CNS
Prado Entertainment Credenza
Foundations Entertainment Credenza
Sereno Entertainment Credenza
Fynn Light Oak Display Cabinet
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 45 × 89 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Fynn |
| Features | Storage |
Albion Entertainment Credenza
| Dimensions | 19.25 × 80.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Collection | Albion |
| Features | Power |
Barcelona Entertainment Credenza
| Dimensions | 18.75 × 72 × 33.88 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Modern Glam |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Arcadia Entertainment Credenza
Solaria Entertainment Credenza
| Dimensions | 18 × 83.88 × 27.5 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Dune |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Solaria |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.