Aero Accent Table
We proudly present the Global Archive Collection, a testament to the mastery of artistry and skill. We have scoured the world to assemble a curated selection of freshly styled accent pieces, each meticulously crafted by our team of expert artisans using only the finest natural materials such as seashell, leather, hardwood, and brass. The result is a collection of stunning pieces that exude sophistication, refinement, and a little bit of fun.
Features
| Leather | Yes |
|---|
| Weight | 12.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 23 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Chestnut: 2330-AEROCHS Black: 2330-AEROBLK White |
| Style | Global/Bohemian |
| Collection | Aero |
| Features | Leather |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Aero Accent Table
| Weight | 12.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 23 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Aero Black |
| Style | Global/Bohemian |
| Collection | Aero |
| Features | Leather |
Aero Accent Table
| Weight | 12.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 23 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Brown |
| Detail Color | Chestnut |
| Style | Global/Bohemian |
| Collection | Aero |
| Features | Leather |
Laguna Accent Table
Wimshaw Accent Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24.13 × 12 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in a medium brown finish and black finished metal. C-table design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Solaria Accent Table
Nidra Accent Table
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Fontaine Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 38 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | French Country, Traditional |
| Collection | Fontaine |
| Features | Storage |
Kiara Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 36 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Glam/Luxe, Traditional |
| Collection | Kiara |
| Features | Storage |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.