Antibes Accent Table
Description
Description
The Antibes accent table offers visual interest with beautifully textured sides in glass-reinforced concrete in Pumice finish. The elemental design also features a smooth top.
Product Details
| Cubes | 7.87 |
|---|---|
| Date Introduced | April 2024 |
| Division | Casegoods |
| Finish Shown | CCF – 350 Pumice |
| Overall Product Height | 22 |
| Overall Product Width | 18 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Name Search | Antibes Accent Table |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Accent Table |
| Program | Antibes |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 69.3 |
| Total Shipping Weight | 69.3 |
| Website Material | Concrete |
| Adjustable glides | Yes |
| Glass-reinforced concrete (GRC) in Pumice finish | Yes |
| Smooth top with ribbed texture on sides | Yes |
| Instock | Yes |
| Qty On Hand | 52 and DC 4 |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 18 × 18 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Rustic Modern |
| Collection | Antibes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Antibes Dresser
Antibes Panel Bed Queen
Antibes Dining Table
Antibes Entertainment Credenza
Antibes Side Table
Antibes Nightstand
Antibes Buffet
Antibes Cocktail Table
Antibes Panel Bed California King
Antibes Arm Chair
Antibes Mirror
Laguna Accent Table
Oslo Entertainment Console
| Dimensions | 20 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Oslo |
| Features | Power |
Stratton White Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Stratton Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Zina Accent Table
Michael Alan Showroom
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Sundance Bed Bench
Arlyn Etagere
Wimshaw Accent Table
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24.13 × 12 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in a medium brown finish and black finished metal. C-table design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Collins 19″ Outdoor Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Oxford Two Door Cabinet
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.