Coalesce Entertainment Credenza
The Coalesce Entertainment Credenza is a confluence of style and utility, boasting generous interior storage complete with four adjustable shelves. Clad in a serene Rolling Fog finish and accented with faux linen texture doors, the piece is defined by circular, slightly oversized metal pulls that lend a trendy, dynamic flourish to this sophisticated organizer.
Features
| Power | Yes |
|---|---|
| Storage | Yes |
Product Details
| KD construction | Yes |
|---|---|
| Rolling Fog finish | Yes |
| 4 Adjustable shelves | Yes |
| Power supply | Yes |
| Wire management | Yes |
| Tip Kit | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Coalesce Panel Bed King
| Dimensions | 87 × 80 × 68 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Modern |
| Bed Size | King |
| Collection | Coalesce |
| Features | Fabric |
Coalesce Wardrobe
| Dimensions | 20 × 48 × 84 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Coalesce Foxglove Console Table
Coalesce Halen End Table
Coalesce Silva Bed Queen
Coalesce Panel Bed Queen
| Dimensions | 87 × 64 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Coalesce |
| Features | Fabric |
Coalesce Pouf
| Dimensions | 20 × 20 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Fabric |
Coalesce Dresser
Coalesce Barber Console
Ellis Etagere
| Dimensions | 16 × 44 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Jicama |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Laguna Accent Table
Fontaine Three Drawer Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 38 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Blue |
| Style | French Country, Traditional |
| Collection | Fontaine |
| Features | Storage |
Laguna Accent Table
Collins 19″ Outdoor Accent Table
| Dimensions | 13 × 13 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary |
Stratton Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Zina Accent Table
Cormmet Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 21 × 19.88 in |
| Color | Brown, Brown/Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid mango wood in dark brown finish and black finished metal. Oblong design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Claudia Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern, Traditional |
| Collection | Claudia |
| Features | Storage |
Arlyn Etagere
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.