Coalesce Barber Console
The Barber Console stands with poise in its Rolling Fog finish, its form punctuated by striking metal hardware. Metal legs and detailing infuse the piece with a dynamic interest, while its clean lines introduce a crisp, contemporary twist.
Product Details
| Rolling Fog finish | Yes |
|---|---|
| 4 Drawers | Yes |
| 1 Shelf | Yes |
| Adjustable Levelers | Yes |
| Dimensions | 14 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Coalesce Estelle Dresser
| Dimensions | 19 × 70 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Modern |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Coalesce Wardrobe
| Dimensions | 20 × 48 × 84 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Coalesce Drawer Chest
Coalesce Nightstand
| Dimensions | 18 × 32 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Ravenwood |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Coalesce Panel Bed Queen
| Dimensions | 87 × 64 × 66 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Coalesce |
| Features | Fabric |
Coalesce Foxglove Console Table
Coalesce Odessa Bar Cabinet
| Dimensions | 19 × 42 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Rolling Fog |
| Style | Contemporary |
| Collection | Coalesce |
| Features | Storage |
Coalesce Side Chair
| Dimensions | 24 × 21 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Ravenwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Coalesce |
| Features | Fabric |
Coalesce Cocktail Table
Marbella 100″ Console Table
| Dimensions | 21.3 × 100 × 32.3 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Highland Park Console Table
Linea Console Table
Ryandale Console Sofa Table
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 32.5 × 52 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Grey, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Console sofa table. Constructed of sand casted aluminum in antique pewter finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Latola Solid Wood Console
Deen Console Table
Winston Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 70 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Winston |
| Features | Storage |
Perrine White Console Table
Adrian Console Table
Compass Console Table
Horizons Console Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 54 × 30 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Horizons |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.