Ebony Macassar Willshire Chest Made From Solid Mohogany & Veneer
Description
Description
Product Details
| Dimensions | H:34.0 W:45.0 D:21.0 |
|---|
Additional information
Additional information
| Dimensions | 21 × 45 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Brown |
| Detail Color | Ebony Macassar |
| Style | Transitional |
| Collection | Dann Foley Lifestyle |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Oslo Entertainment Console
| Dimensions | 20 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Oslo |
| Features | Power |
Kaley Etagere
Zina Accent Table
Michael Alan Showroom
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Michael Alan Showroom
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Michael Alan Showroom
Ceilby Accent Table
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21.13 × 14 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in wire brushed black finish. Fluted base design. Coordinates with A4000601 and A4000602. |
| Brand | Ashley Furniture |
Laguna Accent Table
Lanita Accent Table
Cascade Nesting Tables
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Industrial |
| Collection | Cascade |
| Features | Storage |
Sundance Bed Bench
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.