Echo B6310-06 Telephone Table
Description
Description
Product Details
| Dimensions | 24″W x 18″D x 29.5″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 60.96cm W x 45.72cm D x 74.93cm H |
| Construction & Features | 2 drawers with felt lined top drawer |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers at front feet |
| Construction & Features | USB charger and type C |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 18 × 24 × 29.5 in |
|---|---|
| Brand | Magnussen Home |
| Color | White |
| Detail Color | Sea Pearl & Driftwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Echo Isles B6310 |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
SKU:
B6310-06
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Magnussen Home, Sea Pearl & Driftwood, White
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Echo Isles Wood Cal.King Panel Bed Rails SU
Echo Isles Wood Queen Panel Bed Footboard SU
Echo B6310-22 Double Drawer Dresser
Echo B6310-55 Complete Queen Panel Bed w/Upholstered Headboard
Echo B6310-01 Drawer Nightstand
Echo B6310-67 Complete King Classic Panel Bed
Echo Isles Wood King Classic Panel Bed Footboard SU
Echo Isles Wood King Panel Bed Footboard SU
Echo B6310-75 Complete Cal.King Panel Bed w/Upholstered Headboard
Echo B6310-40 Landscape Mirror
Echo Isles Wood King Classic Panel Bed Headboard KD
Echo Isles Wood Queen/King Classic Panel Bed Rails SU
Arlyn Etagere
Michael Alan Showroom
Ladgate Accent Table
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 21.88 × 16.25 in |
| Color | Black/Natural, Brown, Grey |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Constructed of metal in black finish and solid wood in natural finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Serrano Two Door Cabinet
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
| Features | Storage |
Ellis Etagere
| Dimensions | 16 × 44 × 82 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Jicama |
| Style | Modern |
| Collection | Bernhardt Interiors |
| Features | Storage |
Oslo Entertainment Console
| Dimensions | 20 × 80 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Onyx |
| Style | Modern |
| Collection | Oslo |
| Features | Power |
Jackson Pedestals
Nidra Accent Table
Michael Alan Showroom
Astral Plains 3 Door Accent Cabinet
Lanita Accent Table
Stratton White Etagere
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 40 × 66 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Modern |
| Collection | Stratton |
| Features | Storage |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.