Wallmond Vase
This stunning vase is a perfect way to display dried or faux florals on your dining table or mantel. Made with cast aluminum in an antiqued brass tone, it creates a casual yet captivating focal point that complements various decor styles. While the vase looks great standing alone as a decorative accent, consider pairing it with its larger twin (sold separately) for a pulled-together look. Did we mention the matching candle holder?
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.25 × 13.25 × 5.75 in |
| Color | Gold |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Series Features | Vase. Plated antique brass finished cast aluminum. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. Not watertight. |
| Brand | Ashley Furniture |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Hannela Vase
| Weight | 5.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 12 × 10 in |
| Color | Antique Tan, Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Shade | Light |
| Series Features | Vase. Antique tan finished poly resin. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
| Rug Size | 12″ |
White Lily Stem | Flexible Wired Foam Floral
Marcin Vase (Set of 2)
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.75 × 15 × 9.75 in |
| Color | Clear, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Set of 2 Vases. Clear Seeded Glass and Light Brown Rope. |
| Brand | Ashley Furniture |
Giant Bamboo Bunch | Flexible Wired Foam Floral
Gola Antique Bell- Small | Matte Verdigris Finish On Aluminium With Matte Black Base
Gola Antique Bell- Large | Matte Verdigris Finish On Aluminium With Matte Black Base
Alocasia Stem | Flexible Wired Foam Floral
Evonne Lantern
Dayo Giraffe Statue- Large | Black Finish On Aluminum With Antique Nickel Base
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
