Wallmen Tray
This versatile tray is a casually cool and practical addition to any home. The piece is perfect for corralling keys and other essentials in your entryway, or for displaying decorative items on your coffee table or countertop. It’s crafted from cast aluminum, with a wavy edge that creates a stylishly organic feel.
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 3.38 × 20.5 in |
| Color | Champagne Gold Finish |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Series Features | Tray. Champagne gold finished cast aluminum. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Evonne Lantern
White Lily Stem | Flexible Wired Foam Floral
Alocasia Stem | Flexible Wired Foam Floral
Rafina Charger | Cream Finish On Ceramic With Black Metal Base
Dalia Giraffe Statue- Small | Black Finish On Aluminum With Antique Nickel Base
Knot Sculpture | White & Black Marble Finish On Resin
Etney Vase
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.5 × 10.75 × 6.5 in |
| Color | Grey, Slate |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Vase. Slate finished cut class. |
| Brand | Ashley Furniture |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
