CC Riviera Metal Frame Chair
Description
Description
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Primary Materials | Leather |
|---|---|
| Country of Manufacturer | MEX |
| Hammered texture metal chair frame | Yes |
| Leather wrapped arms | Yes |
| Black leather color | Yes |
Other
| Hammered texture metal chair frame | Yes |
|---|---|
| Leather wrapped arms | Yes |
| Black leather color | Yes |
Additional information
Additional information
| Weight | 51.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.25 × 29 × 30 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Black |
| Style | Casual |
| Collection | CC |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
CC Living Room Emeral Swivel Chair
Axton Swivel leather Club Chair
Bella Slipper Chair
Kyndall Club Chair with Accent Pillow
Kato leather Swivel Chair with Dark HOH
Keys Swivel Chair
Hughes Swivel Chair
Moraine Accent Chair
Bella Slipper Chair
Mai Wing Swivel Club Chair
Prairie Upholstered Chair
Maya Wing Club Chair
Michael Alan Showroom
Colby Occasional Swivel Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28.5 × 33 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Glenn Frost |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Colby |
| Features | Swivel |
Georgia Wooden Frame & Base, Armchair
Ameretta Stationary Chair
| Dimensions | 20.5 × 27 × 29 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Black, White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Rybe Chair
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Modern |
Chelsea Accent Chair
Michael Alan Showroom
Aragon Chocolate Brown Arm Chair
Michael Alan Showroom
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Artemis Chair
| Dimensions | 38 × 41 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Jonathan Louis |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!


Reviews
There are no reviews yet.