Santa Fe Chair Cushion Seat & Back – 4610DC
Description
Description
Product Details
| Weight | 38 Lbs |
|---|---|
| Mahogany solids and veneers | Yes |
| Dark Chocolate finish | Yes |
| Dimensions | 29”x34.5”x32” (W x D x H) |
Additional information
Additional information
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 29 × 32 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Santa Fe |
Reviews (0)
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Questions About This Product?
Questions About This Product?
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Santa Fe Sofa Mate Table – 2121DC2
Santa Fe Chair Side Table – 3175DC2-CS
Santa Fe End Table – 3175DC2-E
Santa Fe Coffee Table – 3175DC2-C
Santa Fe Chair Side Table – 2226DC2
Santa Fe Queen Bed w/ Storage – 2322RO-Q
| Weight | 359 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 66 × 54 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Santa Fe |
| Features | Storage |
Santa Fe Rocker w/ Cushion Seat & Back – 1935DC2
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 26 × 41 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Santa Fe |
| Features | Rocker |
Santa Fe Eastern King Storage Bed – 2334DC-SEK
| Weight | 404 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 82 × 54 in |
| Brand | Sunny Designs |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Bed Size | Eastern King |
| Collection | Santa Fe |
| Features | Storage |
Michael Alan Showroom
Ashelle Chair
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 30 × 34.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
Michael Alan Showroom
Brentlow Swivel Accent Chair
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.88 × 31 × 30 in |
| Color | Black, Grey |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent Chair. Upholstered in Distressed Black Faux Leather. Barrel Back and Removable Seat Cushion. Tufted Sides. Antique Brass Finished Nail Detail. Metal Swivel Base. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dacey Chair
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Contemporary, Modern |
CZ-388 Massage Chair
| Dimensions | 35 × 47.3 in |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
ZEN SE Espresso/Midnight Reclining Massage Chair
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Brand | Cozzia |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Massage, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Artemis Chair
| Dimensions | 38 × 41 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Jonathan Louis |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Rybe Chair
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 26.5 × 38.5 in |
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Tan |
| Features | Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Modern |
Barolo – Vintage Navy Swivel Club Chair
Michael Alan Showroom
The Twist – Elise Rust Accent Swivel Chair
Michael Alan Showroom
Colby Occasional Swivel Chair
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 28.5 × 33 in |
| Brand | Alder & Tweed |
| Color | Cream |
| Detail Color | Glenn Frost |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Colby |
| Features | Swivel |
Michael Alan Showroom
Aragon Chocolate Brown Arm Chair
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!

Reviews
There are no reviews yet.